Skuteczność Leczenia Uzależnień

Skuteczność leczenia uzależnień

W naszej klinice dokładamy wszelkich starań, aby podczas leczenia każda osoba otrzymała nie tylko wsparcie farmakologiczne, ale również tak ważną pomoc terapeutyczną. Dzięki temu leczenie jest trwałe i skuteczne. Przynosi ono pożądane efekty i pozwala Pacjentowi uwolnić się od problemu uzależnienia. Należy jednak zauważyć, iż odtrucie organizmu z alkoholu, narkotyków. Leków, czy też dopalaczy nie jest leczeniem uzależnienia, jest za to jednym z elementów całego procesie leczenia uzależnienia.

Indywidualne podejście

Nasi specjaliści (lekarze psychiatrzy, pielęgniarki, terapeuci) są czujni na każdym etapie detoksykacji i odtruwania. Uzależnienie każdego Pacjenta ma swój odrębny przebieg i charakter, zarówno pod kątem psychologicznym, jak i fizycznym. Dlatego wszystkie osoby znajdujące się pod naszą opieką traktowane są indywidualnie, dzięki czemu stworzony plan detoksu organizmu z alkoholu, narkotyków, leków i dopalaczy wyróżnia się wysokim procentem osób, które zadecydowały się o podjęciu leczenia uzależnienia.

Wszystkie udzielane przez nas świadczenia medyczne wykonywane są wyłącznie za zgodą Pacjenta. Dlatego też każdy element procesu leczenia uzależnienia realizowany jest w oparciu o potrzeby fizyczne i psychiczne Pacjenta.

Wsparcie

Pacjent podczas pobytu w naszej klinice otrzymuje pomoc i opiekę dostosowane do jego potrzeb fizycznych i psychicznych. Wszelkie czynności medyczne podejmowane są w oparciu o przeprowadzoną konsultacje i wynik badań. Udzielane przez nas wsparcie charakteryzuje się wielopoziomowością. Dotyczy nie tylko opieki terapeutycznej, ale też psychiatrycznej, pielęgniarskiej i socjalno-bytowej. Specjaliści dbają o to, aby osoba przebywająca w klinice przebywała w komfortowych warunkach i nie czuła się samotnie podczas mierzenia się z problemem, jakim jest  uzależnienie.

Trwałe efekty leczenia

Brawo, podjąłeś jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu. Czytają informacje o leczeniu uzależnienia, szukasz odpowiedzi, pomocy – to pierwszy, bardzo ważny krok w osiągnięciu wymaganego efektu zapanowania nad chorobą, która towarzyszyć Ci będzie do końca Twojego życia.

Pamiętaj proszę, na skuteczność terapii składa się wiele elementów, ale najważniejszymi jesteś Ty i Twoi bliscy.

Na poziomie kompetencji kliniki detoksu pracujemy nad twoim zdrowiem fizycznym oraz psychicznym. Proces odtrucia przeprowadzamy w taki sposób, by zarówno Twoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne osiągnęło jak najwyższą formę. Wprowadzamy też elementy terapii oraz wyłącznie za Twoją zgodą podejmujemy się rozmów z Twoimi Bliskimi.

Teraz pora popracować nad motywacją, która jest niezbędna do podjęcia leczenia uzależnienia. Jak już pisaliśmy odtrucie organizmu, czyli wizyta w oddziale detoksykacji, to początek drogi „zdrowienia”, a sam detoks, czy też odtrucie organizmu nie zastępuje leczenia.

Stworzony przez nas program leczenia uzależnień zakłada zmienne, które wynikają z Twoich emocji, stanu zdrowia psychicznego, fizycznego dlatego jest tak skuteczny. Jednakże bez Twojego zaangażowania nie będzie możliwe osiągnięcia pożądanego efektu leczenia. Z Twoimi bliskimi pracujemy nad utworzeniem przestrzeni powrotu do domu, do przyjaciół, znajomych, pracy. Przygotowujemy bliskich Pacjenta, aby Ci potrafili wspierać go po wyjściu z ośrodka. Dalszy proces leczenia odbywa się na poziomie terapii grupowej i spotkań indywidualnych. Realizujemy również programy rozwoju osobowego programy wsparcia dla Bliskich osoby uzależnionej.

Sukcesy

Przez kilkanaście lat naszej działalności pomogliśmy tysiącom osób uzależnionych. Niewątpliwie skuteczność naszej terapi zapewnia spersonalizowany proces leczenia, który podlega nieustannym aktualizacjom wynikających z różnorodności świata, otoczenia, ludzi i natury. Jednakże najważniejszym elementem, czynnikiem mającym największe znaczenia dla skuteczności procesu leczenia jesteś TY.

Dlatego też w pracy terapeutycznej stawiamy na Ciebie, na Twoje emocje, które towarzyszą Ci w codziennej walce z chorobą. Kto inny wie lepiej niż Ty, co dzieje się z Tobą, gdy sięgasza po substancje pschoaktywną, po alkohol, narkotyki, leki, czy dopalacze?

Świat, w którym przyszło nam żyć, nie zatrzyma się tylko dlatego, że masz problem, nie zmieni swojego biegu i kierunku. Dlatego naszym zadaniem jest przygotować Ciebie na wszlkie, czasem nawet trudne do przewidzenia sytuacje, które w ostateczności mogą spowodować naruszenie abstynencji.

Sukces naszego programu wynika z tego, iż przede wszystkim słuchamy Ciebie. Ponieważ Program Terapii opiera się na pracy na tzw. procesie, staramy się w pierwszym rzędzie nauczyć się Ciebie, towarzyszących Ci emocji, poznać Twoje życie, miłości, rozterki, światopogląd, … .

Komy więc można zawdzięczać opisywany przez nas Sukces. Wyłącznie Wam !

Nasza rola sprowadza się to tego, byście rozumieli opisywane przez Was emocje, byście dostrzegli ile w codziennych Waszych zachowaniach jest miłości a ile nienawiści, żalu i tęsknoty, co ma bezpośredni wpływ na Wasze życie, a tym samym na zachowania wynikające z choroby, jaką jest uzależnienie.

Uczymy Was nazywać po imieniu, to co się z Wami dzieje, przygotowując Was przy tym zachowań, które utrzymają Was w abstynencji.

Skuteczność Leczenia Uzależnień
Rate this post