Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne

INFORMACJE PODSTAWOWE

Turnusy rehabilitacyjne są formą aktywnej rehabilitacji, połączonej z elementami wypoczynku, których program zawiera elementy rehabilitacji zgodnej z rodzajem schorzenia Pacjenta z uwzględnieniem zajęć indywidualnych i grupowych. Z racji położenia Pensjonatu, w którym realizowane są świadczenia proponujemy Państwu Turnusy Rehabilitacyjne nad morzem Bałtyckim. Turnusy w części świadczeń zdrowotnych finansowane są ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ramach podejmowanych przez nas czynności zapobiegania urazom i utracie zdrowia fizycznego oraz przywracania zdrowia w zakresie szeroko rozumianej rehabilitacji, udzielamy świadczeń:

- rehabilitacja pourazowa,
- zespoły bólowe kręgosłupa,
- inne zespoły bólowe,
- zmiany zwyrodnieniowe,
- choroby reumatyczne,
- zaburzenia czynności układu limfatycznego,
- leczenie w zapaleniu zatok,
- korekcja wad postawy,
- leczenie osteoporozy.

Jakość udzielanych przez nas świadczeń potwierdza spełnienie wszelkich wymogów jakościowych postawionych przed nami ze strony AOK (Allgemeine Ortskrankenkasse – ogólne niemieckie ubezpieczenia lokalne), który kieruje do nas swoich Pacjentów od 2012 roku.

W naszej jednostce medycznej nie obowiązuje rejonizacja a nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy wymagają opieki zarówno w ramach świadczeń gwarantowanych, jak i świadczeń komercyjnych.

W ramach prezentowanej oferty w zakresie Turnusów Rehabilitacji nad morzem finansowanych w części medycznej ze strony NFZ, podejmujemy się:

W zakresie oferty świadczeń lekarskich zapewniamy

a) dostęp do lekarza pierwszego kontaktu,
b) świadczenia medyczne lekarza balneologa,

W zakresie oferty fizjoterapii zapewniamy

a) punktową krioterapię parami azotu,
b) laseroterapię,
c) terapię manualną,
d) magnetoterapię,
e) kinesiotaping,
f) elektroterapię,
g) ultradźwięki,
h) hydroterapia (kończyny górne i dolne),
i) masaż leczniczy, sportowy oraz relaksacyjny,
j) indywidualną opiekę,
k) kilka zabiegów dziennie.

W zakresie oferty socjalnej proponujemy

a) zakwaterowanie w apartamentach dwu i trzy osobowych (jedno i dwu pokojowe z możliwością
dostawki - możliwość wykupienia pobytu dla jednej osoby),
b) apartamenty wyposażony w łazienkę oraz aneks kuchenny,
c) trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja).

Nasza oferta skierowana jest nie tylko do osób, które mają skierowanie na rehabilitacje, ale również do osób bez skierowania i osób, które nie mogą skorzystać z oferty świadczeń gwarantowanych finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czas pobytu w naszej placówce medycznej nie jest ograniczony czasem, w którym będą realizowane świadczenia.
Czas realizacji świadczeń jest uzależniony od zabiegów wskazanych na skierowaniu oraz dziennej liczby zabiegów.

Oferujemy naszym Gościom hotelowy standard wykończenia obiektu oraz niezwykły kameralny klimat panujący w Pensjonacie.
Nasz pensjonat będący prawdziwą oazą spokoju, jest nie tylko idealnym miejscem dla osób poszukujących miejsca, gdzie będą mogły zrealizować świadczenia medyczne, ale również gdzie będą mogły się zrelaksować.

Niewątpliwą zaletą naszej placówki jest jej usytuowanie względem linii brzegowej Bałtyku, bowiem znajduje się ona zaledwie w odległości 200 m od plaży, która otrzymała europejski certyfikat „Błękitnej Flagi” przyznawanego najlepszym, najczystszym oraz najbezpieczniejszym kąpieliskom w Europie. Droga na plażę prowadzi przez przeuroczy park z Bałtyckim Krzyż Nadziei, który jest repliką krzyża na Giewoncie.

OFERTA CENOWA

W okresie październik – kwiecień, siedmiodniowy pobyt jednej osoby w naszym Pensjonacie na zasadach rehabilitacyjno-wypoczynkowych, gdzie świadczenia medyczne realizowane są w ramach świadczeń gwarantowanych finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia, Pacjent uiszcza jedynie koszt oferty socjalnej w wysokości od 690 złotych, a w przypadku pobytu czternastodniowego wynosi od 1 290 złotych.

W okresie maj – wrzesień, siedmiodniowy pobyt jednej osoby w naszym Pensjonacie na zasadach rehabilitacyjno-wypoczynkowych, gdzie świadczenia medyczne realizowane są w ramach świadczeń gwarantowanych finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia, Pacjent uiszcza jedynie koszt oferty socjalnej w wysokości od 1 150 złotych, a w przypadku pobytu czternastodniowego wynosi
od 2 200 złotych.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną ofertą cenową oraz dodatkowymi informacjami z nią związanymi → CENNIK REHABILITACJI

Wiedząc jak ważną rolę w terapii odgrywa rodzina, umożliwiamy naszym Pacjentom pobyt w Pensjonacie również ich członków rodzin, nawet jeśli względem wymienionych nie udzielamy świadczeń medycznych.

Prezentowaną ofertę rehabilitacji kierujemy również do osób, które nie korzystają ze świadczeń udzielanych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. W takim przypadku, oferta socjalno-bytowa pozostaje bez zmian względem wskazanej powyżej, a koszt zabiegów, które spotkały by się z Państwa zainteresowaniem jest zgodny z cennikiem świadczeń. W szczególności zwracamy Państwa uwagę na ofertę świadczeń pakietowych. → CENNIK REHABILITACJI

Wszystkie osoby zainteresowane przedstawioną ofertą pobytu zapraszamy do kontaktu z naszą jednostką medyczna.

Centrum Rehabilitacji MediLife

ul. Słoneczna 13, 72-344 Pustkowo
tel. 724 42 33 22