Centrum Zdrowia Psychicznego

CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO MEDILIFE

Naszym celem jest ochrona, przywracanie i ratowanie Zdrowia Psychicznego

SZANOWNI PAŃSTWO,

Centrum Zdrowia Psychicznego utworzone zostało w oparciu o Narodowy Program Zdrowia Psychicznego. W ramach posiadanych kompetencji zapewniamy intensywne i kompleksowe leczeni osób pełnoletnich.

Zmęczenie, Leczenie zaburzeń snu, Leczenie depresji, Stres w pracy, Psychiatra Warszawa, Psycholog Warszawa, Pijąca Kobieta.

JA - RODZINA - PRACA - ONI

Poradnia zdrowia psychicznego, lekarza psychiatra Warszawa, lekarz psychiatra Piaseczno, lekarz psychiatra Otwock, psycholog Warszawa, psycholog Piaseczno, psycholog Otwock

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Psychiatra dla osób starszych Warszawa, Psychiatra dla osób starszych Otwock, Psychiatra dla osób starszych Piaseczno, Psycholog dla osób starszych Warszawa, Psycholog dla osób starszych Otwock, Psycholog dla osób starszych Piaseczno.

ZDROWIE PSYCHICZNE SENIORA


W Centrum udzielamy świadczeń osobom potrzebującym pomocy w przywróceniu równowagi w zdrowiu psychicznym. Program leczenia realizujemy po przez konsultacje z lekarzem psychiatrą, lekarzem internistą, psychologiem, psychoterapeutą, coachem oraz terapeutą.


LECZENIE DEPRESJI

LECZENIE NERWIC WARSZAWA MEDILIFE

LECZENIE NERWIC

LECZENIE NATRĘCTW WARSZAWA MEDILIFE

LECZENIE NATRĘCTW

LECZENIE PSYCHOZ WARSZAWA MEDILIFE

LECZENIE PSYCHOZ


Oferta adresowana jest do osób cierpiących na różne formy psychoz, schizofrenię, choroby afektywne – jedno i dwubiegunowe, depresję. Celem Centrum jest niesienie pomocy zarówno w siedzibie placówki Centrum jak i w miejscu zamieszkania Pacjenta, a także niesienie pomocy jego rodzinie i współpraca z rodziną.

Nie zawsze bliscy wiedzą, jak postępować w sytuacji, gdy mąż, żona czy dziecko choruje. W ramach prac odbywają się wizyty chorych zarówno u psychiatry, psychologa, jak i u terapeuty. W ramach funkcjonowania Centrum każda osoba potrzebująca wsparcia, pomocy psychiatry czy też psychiatry może zgłosić się do naszego Centrum.

Głównym celem naszej pracy jest świadczenie pomocy osobom chorym, jak i przeciwdziałanie stygmatyzacji osób psychicznie chorych. Zależy nam na tym, by osoba, która żyje na przykład z depresją, nie musiała leczyć się w szpitalu psychiatrycznym. Szpital bowiem to ostateczność. Naszym zadaniem jest doprowadzić do sytuacji, w której Pacjent może żyć i dobrze funkcjonować w swoim środowisku.

Dzięki terapii, dzięki farmakoterapii i naszej opiece jest to możliwe.

Osoby zainteresowane podjęciem leczenia, bądź chcące pomóc osobie bliskiej, prosimy o kontakt z naszym Centrum Zdrowia Psychicznego.ZMĘCZENIE ZAWODOWE - PROBLEMY Z KONCENTRACJĄ - UTRATA RADOŚCI ŻYCIA

Częstym powodem zaburzeń  w naszej równowadze psychicznej jest zaniedbanie. Wymagająca praca, kolejne wyzwania by udowodnić innym, że jesteśmy najlepsi - niezastąpieni, perfekcyjny mąż, żona, partner, idealna rodzina. Wszystko ważniejsze niż my. Ale dlaczego "niż My"? Przecież lubię, dy doceniają mnie w pracy, gdy partner mówi, że jestem niezastąpiona / niezastąpiony, gdy dzieci mówią kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato, jesteś najlepszym Rodzicem pod Słońcem!

A jednak, coraz częściej wracam do beztroskich lat, gdy byliśmy jeszcze dzieckiem, coraz trudniej jest nam stawać, sen jest coraz bardziej niespokojny, a podstawowe, proste czynności zaczynają nas męczyć, a wręcz denerwują.

***

Jeśli zauważasz, że coś, na co wcześniej nie zwracałaś / nie zwracałeś uwagi zaczyna Cię denerwować, gdy zwroty, Mamo ..., Tato ...; mam dla Ciebie nowe zadanie - Projekt; kiedy się spotkamy, dawno nie rozmawialiśmy doprowadzają Cię do białej gorączki, to znaczy, że musisz postawić na siebie, zadbać o siebie i swoje zdrowie psychiczne.

Właśnie dla takich osób, osób, które znalazły się na skraju zmęczenia psychicznego skierowany jest nasz Program Rozwoju Osobistego.

W ramach Programu pomagamy Państwu, odnaleźć siebie, sięgnąć do potrzeb i je zrealizować, powrócić do równowagi psychicznej, zacząć znów kochać i odczuwać bycie kochanym.


ZDROWIA PSYCHICZNE SENIORA

Potocznie zwykło się mawiać, iż starość się Panu Bogu nie udała. Zmienia niekorzystnie wygląd człowieka, samopoczucie, a także jego psychikę. I to jest podwójnie przykre, bo starzenie się duszy jest dla wielu osób niezrozumiałe.

Na starość człowiek traci zdolność przystosowywania się do nowych sytuacji, umiejętność pozytywnego patrzenia na świat i ludzi, poczucie humoru. Dziwi się wielu rzeczom. Coraz mniej interesują go sprawy ogólne, ale i te dotyczące znajomych, nawet bliskich. Odsuwa się, wycofuje, a otoczenie nie potrafi, a niekiedy nie chce nawiązać z nim kontaktu. Czuje się więc bardzo samotny. Od takiego stanu ducha i umysłu starych ludzi jest tylko krok do ześlizgnięcia się w depresję, urojenia lub inne zaburzenia czy nawet choroby psychiczne. Przez nie starość staje się jeszcze trudniejsza.