Ośrodek Leczenia i Terapii Uzależnień

SZANOWNI PAŃSTWO,

Ośrodek Leczenia Uzależnień „MEDILIFE” powstał w ramach Centrum Leczenia Uzależnień utworzonego decyzją Zarządu Centrum Medycznego MediLife. Działamy w oparciu o Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz Ustawę o wychowaniu w trzeźwości.

***

Jesteśmy jednym z niewielu legalnie działających Ośrodków Leczenia i Terapii Uzależnień wpisanym do rejestru podmiotów leczniczych wojewody mazowieckiego - nr wpisu 000000166508.

***

W ramach posiadanych kompetencji podejmujemy się Leczenia i Terapii osób uzależnionych od Alkoholu, narkotyków, leków oraz różnego rodzaju dopalaczy. Realizowany w naszym ośrodku Program uwzględnia również leczenie i terapie osób uzależnionych od leków z grupy Benzodiazepin.***

Posiadamy ponad 16 letnie doświadczenie w leczeniu uzależnień oraz ochronie zdrowia psychicznego Polaków.

***

Dla osób zainteresowanych terapią uzależnień w naszym Ośrodku, którym trudno jest utrzymać abstynencje zapewniamy wsparcie naszego

Zespołu Medycznego Oddziału Detoksykacji MEDILIFE

***

Jesteśmy również jednym z niewielu Ośrodków w Polsce, w którym Leczenie i Terapia Uzależnień ukierunkowana jest na konkretny problem, jakim jest uzależnienie od substancji psychoaktywnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba uzależniona m.in. od narkotyków, dopalaczy, alkoholu, czy też leków ma pewność, co do jakości udzielanych przez nas świadczeń, jak i ich trafności bowiem cały Program Leczenia i Terapii Uzależnień, który obowiązuje w naszym Ośrodku tworzony był właśnie z myślą pomocy osobom uzależnionym od alkoholu, leków, dopalaczy i narkotyków.

***


Odtrucie Alkoholowe, Odtrucie Narkotykowe, Odtrucie Lekowe. Klinika MEDILIFE. Bezpieczeństwo Świadczeń Medycznych.

Jesteśmy jednostką Medyczną wchodzącą w skład Polskiej Grupy Medycznej MEDILIFEOdtrucie Alkoholowe, Odtrucie Narkotykowe, Odtrucie Lekowe. Klinika MEDILIFE. Dyskrecja.

Zapewniamy pełną Anonimowość i Dyskrecje udzielanych świadczeń medycznychOdtrucie Alkoholowe, Odtrucie Narkotykowe, Odtrucie Lekowe. Klinika MEDILIFE. Profesjonalne Świadczenia Medyczne.

Świadczenia wykonywane są wyłącznie przez wykwalifikowany zespół medycznyOdtrucie Alkoholowe, Odtrucie Narkotykowe, Odtrucie Lekowe. Klinika MEDILIFE. Skuteczność Świadczeń Medycznych.

Udzielane przez nas świadczenia nadzorowane są przez lekarzy psychiatrów


WSTĘP DO LECZENIA I TERAPII UZALEŻNIEŃ

KOMU DEDYKUJEMY ŚWIADCZENIA LECZENIA I TERAPII UZALEŻNIEŃ ?

Nasza oferta Leczenia i Terapii Uzależnień skierowana jest do wszystkich osób, które potrzebują szybkiej pomocy i intensywnej formy terapii na drodze leczenia uzależnienia od Alkoholu, Narkotyków, czy też Leków. Pomagamy zarówno osobom, które są uzależnione i czują, że straciły kontrolę nad swoim życiem, jaki i osobom, dla których intensywna forma leczenia, jaką jest terapia w warunkach stacjonarnych, jest pierwszym krokiem na drodze leczenia uzależnienia.

Realizowany przez nas Program dedykowany jest również osobom, które odczuwają lęk przed nawrotem choroby bądź z racji różnych wydarzeń, których doświadczyły, potrzebują szybkiej interwencji terapeuty przy wsparciu leczenia farmakologicznego.

 

CO OFERUJEMY ?

W ramach podstawowej oferty naszego Ośrodka Leczenia i Terapii Uzależnień MEDIIFE, zapewniamy naszym Pacjentom Konsultacje z lekarzem psychiatrą, Całodobową opiekę pielęgniarską, Indywidualnie dobrany proces leczenia, Pełne wyżywienie, Pobyt w komfortowych warunkach. Świadczenia Leczenia i Terapii Uzależnień prowadzone są w formie Terapii Grupowej, Terapii Indywidualnej,  Warsztatów Rozwoju Osobistego oraz Psychoedukacji.

Gwarantujemy również profesjonalne podejście do leczenia uwzględniające poszanowanie Państwa prywatności oraz potrzeby. Udzielamy również profesjonalnego wsparcia dla Bliskich osoby uzależnionej od alkoholu, narkotyków oraz leki, udzielanego w formie konsultacji i warsztatów.

***

Leczenie Uzależnienia od Alkoholu * Leczenie Uzależnienia od Leków * Leczenie Uzależnienia od Narkotyków

***

Po zakończeniu Leczenia w Ośrodku Terapii Uzależnień MEDILIFE, zapewniamy Państwu możliwość kontynuacji leczenia w warunkach ambulatoryjnych w formie Warsztatów, Terapii Grupowej i Indywidualnej oraz Konsultacji z naszymi Lekarzami. W przypadku zajścia takiej konieczności, zapewniamy również wsparcie farmakologiczne, gdzie forma i sposób leczenia podlega pełnej kontroli lekarza psychiatry.

 

CZAS TRWANIA TERAPII UZALEŻNIENIA

Czas trwania terapii i leczenia uzależnień uzależniony jest od stanu Państwa zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Podczas kwalifikacji do Ośrodka Leczenia Uzależnień, lekarz psychiatra oraz psychoterapeuta analizuje Państwa historie choroby, w szczególności zwracając uwagę na stan zdrowia Pacjenta, długość zażywania alkoholu, narkotyków, leków czy też dopalaczy oraz dotychczasowy przebieg leczenia.

Podstawowy program Leczenia i Terapii Uzależnień zamyka się w 4 tygodniowym okresie pracy. W szczególnych przypadkach, zawsze za zgodą Pacjenta oraz stosowną opinią lekarza i terapeuty, okres ten może zostać wydłużony. Dzieje się tak często w przypadku osób uzależnionych od leków oraz narkotyków, jednakże i w tym przypadku wszystko zależy od stanu zdrowia Pacjenta i jego determinacji.

W uzasadnionych przypadkach czterotygodniowy okres terapii może zostać skrócony do dwóch tygodni i dzieje się tak zazwyczaj w stosunku do osób, które podejmowały się już leczenia uzależnienia w warunkach terapii stacjonarnej.

 

CO NAS WYRÓŻNIA ?

 • Profesjonalny zespół certyfikowanych terapeutów i psychoterapeutów,
 • Program leczenia ukierunkowany na terapie uzależnień od substancji psychoaktywnych,
 • Ponad 16 letnie doświadczenie w terapii i leczeniu uzależnień,
 • Komfortowe warunki socjalno – bytowe o wysokim, hotelowym standardzie,
 • Podejmujemy się kompleksowej pomocy zarówno Pacjentowi, jak i jego Bliskim,
 • Zapewniamy możliwość kontynuacji leczenia w naszych poradniach oraz poradniach z nami współpracujących.


KOMFORT i BEZPIECZEŃSTWO TERAPII UZALEŻNIEŃ

W trosce o Państwa komfort leczenie i terapia uzależnienia od Alkoholu, Narkotyków, Leków (w tym Benzodiazepin – leków uspokajających) oraz Dopalaczy odbywa się wyłącznie przez certyfikowanych psychoterapeutów oraz pod opieką lekarzy psychiatrów, którzy na co dzień pracują w naszym Centrum Medycznym MEDILIFE, a opieka pielęgniarsko - opiekuńcza sprawowana jest przez całą dobę przez wyspecjalizowany zespół pielęgniarski.

Wszystkie świadczenia, zarówno medyczne, jak i socjalno – bytowe wykonywane są w Komfortowych Warunkach w otulinie przepięknej  polskiej zieleni. Dzięki połączeniu wysokiej jakości Świadczeń Medycznych z klimatem miejsca ich wykonywania, oferujemy Państwu nie tylko Skuteczną Terapię Uzależnień, ale również możliwość wypoczynku i szybkiego powrotu do zdrowia.

W ramach podstawowej oferty oddajemy do Państwa dyspozycji przestronny i klimatyczny budynek o lekkiej architekturze * przestronny ogór z dwoma altanami * miejscem do gier na świeżym powietrz * indywidualnie dobraną terapię * profesjonalny zespół psychoterapeutów * kameralne warunki pobytu * zakwaterowanie w pokojach 1 osobowych i 2 osobowych * ofertę rekreacyjną * WiFi * salę fitness * pralnie.

Zapewniamy również szereg świadczeń dodatkowych takich jak: wsparcie po zakończeniu stacjonarnej terapii uzależnień, wsparcie farmakologiczne oraz dodatkowe konsultacje lekarza psychiatry, ręczniki, szlafrok, środki higieniczne.

Dodatkowo umożliwiamy Państwu skorzystanie z naszej oferty pakietu konsultacji z lekarzem psychiatrą i specjalistą psychoterapii, które mogą odbywać się również w towarzystwie osób Bliskich Pacjenta, jak i Rodziny. Celem konsultacji jest przekazanie informacji dotyczących choroby, wskazanie kierunku dalszego postępowania w walce z chorobą oraz udzielenie Bliskim Pacjenta niezbędnych informacji pozwalających wspierać osobę uzależnioną w abstynencji. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszych Poradni MEDILIFE Heallh & Care, w których wesprzemy Państwa w utrzymywaniu abstynencji.INFORMACJE OGÓLNE o OŚRODKU TERAPII UZALEŻNIEŃ MEDILIFE

Nasze kompetencje w leczeniu uzależnienia od Alkoholu, Narkotyków oraz Leków sięgają roku 2002. Był to jeden z pierwszych legalnie działających Ośrodków Leczenia i Terapii Uzależnień w Polsce.

W 2014 dokonano szeregu zmian, między innymi włączono Ośrodek Leczenia i Terapii Uzależnień w Program Leczenia Uzależnień realizowany w Centrum Medycznym MEDICA.

Na początku 2017 roku Centrum Medyczne wraz z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień weszło w skład Polskiej Grupy Medyczne MEDILIFE. Efektem połączenia posiadanych przez Strony kompetencji było utworzenie Kompleksowego Programu Leczenia Uzależnień zakładającego współpracę z innymi certyfikowanymi Jednostkami Leczenia Uzależnień zlokalizowanymi w całej Polsce, tak by zapewnić naszym Pacjentom możliwość kontynuacji Leczenie i Terapię Uzależnień. Był to też moment, w którym ujednolicono marki Grupy nadając naszym jednostką nową nazwę MEDILIFE.

Początek 2018 roku zaowocował zmianami zmierzającymi do polepszenia komfortu realizowanych przez nas świadczeń w zakresie socjalno – bytowym, czego efektem było otwarcie nowego Ośrodka Leczenia Uzależnień położonego w malowniczej części prestiżowej podwarszawskiej miejscowości, jaką jest Konstancin Jeziorna.

W naszym Ośrodku Leczenia i Terapii Uzależnień MEDILIFE realizujemy świadczenia w zakresie kompleksowego leczenia i terapii uzależnień od Alkoholu, Narkotyków i Leków wraz z towarzyszącymi uzależnieniami. W naszym Ośrodku każdorazowo otrzymacie Państwo pomoc wyłącznie ze strony doświadczonej kadry certyfikowanych psychoterapeutów, psychologów oraz lekarzy psychiatrów, a także całodobową opiekę medyczną.


***

Stawiamy na wysoką jakość udzielanych świadczeń i indywidualne podejście do Pacjenta, dlatego zapewniamy realizacje terapii w grupie nie większej niż 8 osób.

***


Kontakt Detoks Warszawa - Odtrucie Alkoholowe, Odtrucie Lekowe, Odtrucie Narkotykowe. Klinika Medilife.INFORMACJE i ZAPISY: 535 004 084Kontakt Detoks Warszawa - Odtrucie Alkoholowe, Odtrucie Lekowe, Odtrucie Narkotykowe. Klinika Medilife.


PROCES PRZYJĘCIA do OŚRODKA TERAPII UZALEŻNIEŃ MEDILIFE

Zgodnie z obowiązującym prawem Polskim, warunkiem przyjęcia do naszego Ośrodka Leczenia i Terapii Uzależnień MEDILIFE jest przede wszystkim zgoda Pacjenta na podjecie świadczeń medycznych. Pracujemy wyłącznie z osobami, które świadomie chcą walczyć z chorobą, nawet jeśli teraz z nią przegrywają.

Drugim krokiem jest zakwalifikowanie Pacjenta do Ośrodka przez dedykowanego lekarza prowadzącego, który to będzie przez cały czas jego pobytu w Ośrodku sprawował nad Nim opiekę lekarską. Kwalifikacja odbywa się również z uwzględnieniem kompetencji psychoterapeutów, w tym kierownik zespołu terapeutycznego.

Celem rozbudowanego procesu kwalifikacji, który łącznie trwa kilka godzin, jest zapoznanie się ze stanem zdrowia Pacjenta, ta by możliwe było dobranie niezbędnych narzędzi terapii, uzyskując w efekcie dedykowany proces leczenia uzależnienia.

Jeśli zajdzie potrzeba przeprowadzenia odtrucia organizmu Pacjenta z substancji psychoaktywnych, w tym odtrucia z Alkoholu, odtrucia z Narkotyków, odtrucia z Leków, a nawet z Dopalaczy, wszystkie czynności niezbędne do uzyskania pełnej świadomości Pacjenta przeprowadzamy w naszej jednostce detoksykacji.OFERTA PROGRAMOWA OŚRODKA TERAPII UZALEŻNIEŃ MEDILIFE

Jednym z założeń Programu jest zwiększenie zdolności utrzymywania abstynencji, usuwanie zaburzeń towarzyszących uzależnieniu, rozwiązywanie problemów osobistych oraz rozwijanie zdolności do zdrowego życia.

Ponadto równie ważne jest przywrócenie osobie uzależnionej zdrowia psychicznego, gdyż w wielu przypadkach nawet długotrwała abstynencja nie powoduje automatycznie dobrej kondycji psychicznej i nie likwiduje głębszych problemów emocjonalnych i rodzinnych ujawniających się po zaprzestaniu picia, zażywania narkotyków, czy też leków. Dlatego też w trakcie udzielanych świadczeń medycznych w Ośrodku Leczenia Uzależnień MEDILIFE, jak i po ich zakończeniu, w razie pojawienia się takiej potrzeby, udzielamy wsparcia również najbliższym osobie uzależnionej.

Modułowy Program Ośrodka umożliwia nam dopasowanie programu do możliwości czasowych osób chcących podjąć się terapii.

Podstawowy Program przewiduje 4 tygodniowe leczenie, w ramach którego Pacjent pracuje zarówno w grupie o charakterze psychoedukacyjnym, jak również odbywa zajęcia indywidualne. Każdy Pacjent dąży do zrealizowania postawionego mu przez terapeutę celu, wynikającego z podstawy jego uzależnia. Cały proces leczenia jest koordynowany przez Kierownika Centrum Leczenia Uzależnień, w ramach którego funkcjonuje nasz Ośrodek Leczenia i Terapii Uzależnień MEDILIFE. Każdy przypadek uzależnienia omawiany jest w gronie terapeutów pracujących z Pacjentem i podlega Superwizji.

W trakcie zajęć indywidualnych, podejmujemy się budowy dedykowanej Pacjentowi ścieżki zdrowienia, gdzie leczenie w Ośrodku stanowi jeden z elementów leczenia, jakie każdy Pacjent winien zrealizować.

***

Leczenie Uzależnienia od Alkoholu * Leczenie Uzależnienia od Leków * Leczenie Uzależnienia od Narkotyków

***

Każda z osób, która zdecydowała się na leczenie w naszym Centrum Leczenia Uzależnień, niezależnie, czy leczenie odbywało się w Oddziale Dziennym Terapii Uzależnień, w Poradni Leczenia Uzależnień, czy też w Ośrodku, w trakcie całego procesu leczenia otrzymuje od nas wsparcie na każdym etapie przypisanej Pacjentowi, dedykowanej ścieżki leczenia uzależnienia.

Oferujemy również Program zakładający 2 tygodniowy proces terapii i leczenia uzależnień.
 

Koszt leczenia i terapii realizowany w okresie 2 tygodniowym wynosi 4 200 złotych.

W ramach podstawowej oferty zapewniamy:
 • indywidualnie dobraną terapię,
 • profesjonalny zespół psychoterapeutów,
 • kwalifikacje przeprowadzaną przez lekarza psychiatrę,
 • psychoterapie indywidualną i grupową,
 • przestronny i klimatyczny budynek o lekkiej architekturze,
 • przestronny ogór z dwoma altanami,
 • pełne wyżywienie,
 • miejscem do gier na świeżym powietrz,
 • kameralne warunki pobytu,
 • zakwaterowanie w pokojach 1 osobowych i 2 osobowych,
 • ofertę rekreacyjną,
 • WiFi,
 • salę fitness,
 • pralnie.
Zapewniamy również szereg świadczeń dodatkowych takich jak:
 • sesje psychoterapeutyczne z bliskimi osoby uzależnionej,
 • wsparcie farmakologiczne - leczenie, w ramach oferty pobytu w ośrodku,
 • ręczniki,
 • szlafrok,
 • środki higieniczne.

Po zakończeniu stacjonarnej terapii uzależnień umożliwiamy Państwu skorzystanie z dodatkowej, płatnej oferty pakietu konsultacji z lekarzem psychiatrą i specjalistą psychoterapii. Świadczenia udzielane są w naszych Poradniach Leczenia i Terapii Uzależnień zlokalizowanych w Piasecznie, Warszawie, Konstancinie, Otwocku oraz w Radzyminie. Celem konsultacji jest przekazanie informacji dotyczących choroby, wskazanie kierunku dalszego postępowania w walce z chorobą oraz udzielenie Bliskim Pacjenta niezbędnych informacji pozwalających wspierać osobę uzależnioną w abstynencji.

Świadczenia te mogą odbywać się również w towarzystwie osób Bliskich Pacjenta, jak i Rodziny.

Zapraszamy również do zapoznania się z szeroką ofertą naszych Poradni MEDILIFE Heallh & Care, w których wesprzemy Państwa w utrzymywaniu abstynencji.

Koszt leczenia i terapii realizowany w okresie 4 tygodniowym wynosi 7 400 złotych.

W ramach podstawowej oferty zapewniamy:
 • indywidualnie dobraną terapię,
 • profesjonalny zespół psychoterapeutów,
 • kwalifikacje przeprowadzaną przez lekarza psychiatrę,
 • psychoterapię indywidualną i grupową,
 • przestronny i klimatyczny budynek o lekkiej architekturze,
 • przestronny ogór z dwoma altanami,
 • pełne wyżywienie,
 • miejscem do gier na świeżym powietrz,
 • kameralne warunki pobytu,
 • zakwaterowanie w pokojach 1 osobowych i 2 osobowych,
 • ofertę rekreacyjną,
 • WiFi,
 • salę fitness,
 • pralnie.
Zapewniamy również szereg świadczeń dodatkowych takich jak:
 • sesje psychoterapeutyczne z bliskimi osoby uzależnionej,
 • wsparcie farmakologiczne - leczenie, w ramach oferty pobytu w ośrodku,
 • ręczniki,
 • szlafrok,
 • środki higieniczne.

Po zakończeniu stacjonarnej terapii uzależnień umożliwiamy Państwu skorzystanie z dodatkowej, płatnej oferty pakietu konsultacji z lekarzem psychiatrą i specjalistą psychoterapii. Świadczenia udzielane są w naszych Poradniach Leczenia i Terapii Uzależnień zlokalizowanych w Piasecznie, Warszawie, Konstancinie, Otwocku oraz w Radzyminie. Celem konsultacji jest przekazanie informacji dotyczących choroby, wskazanie kierunku dalszego postępowania w walce z chorobą oraz udzielenie Bliskim Pacjenta niezbędnych informacji pozwalających wspierać osobę uzależnioną w abstynencji.

Świadczenia te mogą odbywać się również w towarzystwie osób Bliskich Pacjenta, jak i Rodziny.

Zapraszamy również do zapoznania się z szeroką ofertą naszych Poradni MEDILIFE Heallh & Care, w których wesprzemy Państwa w utrzymywaniu abstynencji.

Dla osób zainteresowanych kontynuacją leczenia i terapii uzależnienia od Alkoholu, Narkotyków, Leków (w tym od leków uspokajających) oraz Dopalaczy zapoznanie się z ofertą naszych Poradni zlokalizowanych w Warszawie, Otwocku, Piasecznie oraz Konstancinie oraz Dąbrówce.

 • Konsultacje lekarskie - pierwsza wizyta diagnostyczna: 210 złotych (30-45 min),
 • Konsultacje lekarskie dla Pacjentów CM MEDILIFE - pierwsza wizyta diagnostyczna: 160 złotych (30-45 min),
 • Konsultacje lekarskie - kolejna wizyta: 160 złotych (30 min),
 • Konsultacje lekarskie dla Rodzin i Bliskich osób uzależnionych: 120 złotych (30 min),
 • Konsultacje lekarskie dla Rodzin i Bliskich osób uzależnionych: 210 złotych (60 min),
 • Budowa ścieżki leczenia z udziałem lekarza psychiatry i specjalisty psychoterapii: 350 złotych (60 min).

Podczas konsultacji lekarskich podejmujemy się oceny Państwa zdrowia psychicznego, definiujemy problem, planujemy leczenie, a w uzasadnionych przypadkach do leczenia włącza leki pomagające wyeliminować głód np. alkoholowy.

 • Konsultacje u specjalisty terapii uzależnień – kolejna wizyta: 120 złotych (60 min.).
 • Konsultacje z specjalistą psychoterapii dla Rodzin i Bliskich osób uzależnionych: 120 złotych (60 min),
 • Sesja terapeutyczna (cykl spotkań): 100 złotych (50 min.),
 • Sesja terapeutyczna – pakiet 5 wizyt płatny jednorazowo: 450 złotych (50 min. każde spotkanie),
 • Sesja terapeutyczna – pakiet 10 wizyt płatny jednorazowo: 800 złotych (50 min. każde spotkanie).