DETOKS WARSZAWA 24h

  ODTRUCIE ALKOHOLOWE

REJESTRACJA I PRZYJĘCIA 24h:

535 00 80 20

SZANOWNI PAŃSTWO,

Jesteśmy Prywatną Kliniką Detoksykacji wchodzącą w skład Polskiej Grupy Medycznej MEDILIFE funkcjonującą zgodnie z wytycznymi utworzonymi dla jednostek medycznych.

Pracujemy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Posiadamy ponad 14 letnie doświadczenie w leczeniu.

Koszt leczenia za jedną dobę zaczyna się od 500 złotych.

W trosce o Państwa komfort, wszystkie podejmowane przez nas świadczenia odbywają się pod opieką lekarzy psychiatrów, którzy na co dzień pracują w naszym Centrum Medycznym MEDICA, a opieka pielęgniarska sprawowana jest przez całą dobę.

Leczenia oraz ordynowanie leków odbywa się wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Separator IV

W naszym Ośrodku Detoksykacji przyjmujemy Pacjentów będących pod wpływem substancji psychoaktywnych oraz osoby, u których występują przykre dolegliwości związane z odstawieniem tych substancji.

Gwarantujemy pełną anonimowość, komfortowe warunki, pełną bazę socjalno-bytową oraz zachowanie stosownej intymności w trakcie udzielanej pomocy.

Jeśli zajdzie taka potrzeba za okres pobytu w naszej Klinice Detoksykacji wystawiamy zwolnienie lekarskie ZUS ZLA.

To, co nas wyróżnia na tel innych ośrodków udzielających świadczeń detoksu poalkoholowego (alkoholowego), detoksu ponarkotykowego (narkotykowego), detoksu polekowego (lekowego), czy też detoksu po dopalaczach, to fakt, iż pomagamy naszym Pacjentom również po zakończeniu odtrucia organizmu z alkoholu, narkotyków i leków.

Dla osób ubezpieczonych udzielamy wsparcia na poziomie świadczeń gwarantowanych (leczenie uzależnienia w ramach NFZ), a dla osób wymagających pełnej anonimowości udzielamy również świadczeń pełnopłatnych u naszych lekarzy psychiatrów, psychologów oraz terapeutów.

Separator IV

CENNIK ŚWIADCZEŃ KLINIKI (DETOKS 24)

PAKIET MEDICA:

– pierwsza doba 500 złotych,
– druga doba 500 złotych,
– trzecia doba 500 złotych.

Każda kolejna doba wymaga uiszczenia kwoty w wysokości 350 złotych.

W cenie Pakietu MEDICA pełna opieka medyczna, w tym opieka lekarska, pielęgniarska, farmakologiczna, wyżywienie, opieka socjalno-bytowa (zakwaterowanie).

Dla osób, którym trudno jest utrzymać abstynencje, świadczymy dodatkowo pomoc lekarską:

Konsultacje lekarskie – Pacjenci CM MEDICA
160 złotych (30 min)

Separator V

PAKIET GOLD MEDICA:

– pierwsza doba 700 złotych,
– druga doba 600 złotych,
– trzecia doba 500 złotych.

Każda kolejna doba wymaga uiszczenia kwoty w wysokości 400 złotych.

W cenie Pakietu GOLD MEDICA:
– pełna opieka medyczna,
– pokój jednoosobowy,
– konsultacje lekarza psychiatry,
– tworzenie ścieżki leczenia.

W ramach niniejszego pakietu oferujemy konsultacje lekarskie lekarza specjalisty w dziedzinie psychiatrii, w ramach których podejmujemy się oceny Państwa stanu zdrowia psychicznego, definiujemy problem, który wywołuje u Państwa potrzebę zażywania substancji psychoaktywnych, planujemy leczenie, a w uzasadnionych przypadkach do leczenia włącza leki pomagające wyeliminować głód np. alkoholowy, a tym samym wspomagające Państwa w utrzymaniu szeroko rozumianej abstynencji.

Separator V

PAKIET VIP MEDICA:

– pierwsza doba 900 złotych,
– druga doba 800 złotych,
– trzecia doba 700 złotych.

Każda kolejna doba wymaga uiszczenia kwoty w wysokości 550 złotych.

W cenie Pakietu:
– pełna opieka medyczna,
– pokój jednoosobowy z łazienką,
– konsultacje lekarza psychiatry,
– tworzenie ścieżki leczenia,
– wsparcie farmakologiczne po odtruciu / detoksie.

W ramach niniejszego Pakietu oferujemy konsultacje lekarskie lekarza specjalisty w dziedzinie psychiatrii, w ramach których podejmujemy się oceny Państwa stanu zdrowia psychicznego, definiujemy problem, który wywołuje u Państwa potrzebę zażywania substancji psychoaktywnych, planujemy leczenie, a w uzasadnionych przypadkach do leczenia włącza leki pomagające wyeliminować głód np. alkoholowy, a tym samym wspomagające Państwa w utrzymaniu szeroko rozumianej abstynencji.

Separator V

ŚWIADCZENIA DODATKOWE

Dla osób, które mają problem z utrzymaniem abstynencji proponujemy:

 • Konsultacje lekarskie – pierwsza wizyta diagnostyczna: 210 złotych (30-45 min),
 • Konsultacje lekarskie – pierwsza wizyta diagnostyczna – Pacjenci CM MEDICA, w tym dla Pacjentów Oddziału Detoksykacji: 160 złotych (30 min),
 • Konsultacje lekarskie – kolejna wizyta: 160 złotych (30 min).

Podczas konsultacji lekarskich podejmujemy się oceny Państwa zdrowia psychicznego, definiujemy problem, planujemy leczenie, a w uzasadnionych przypadkach do leczenia włącza leki pomagające wyeliminować głód np. alkoholowy.

Konsultacje dedykowane są osobom nadużywającym substancji psychoaktywnych, w tym alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz leków.

Dla osób, które podlegają opiece naszych lekarzy, w przypadku naruszenia abstynencji bądź też z innych przyczyn wymagających podjęcia świadczeń detoksykacji otrzymują 10% rabat na wszystkie świadczenia wykonywane w naszej Klinice Detoks Oddział Warszawa – Piaseczno.

W przypadku konieczności kontynuowania leczenia na Oddziale Detoksykacji w okresie dłuższym niż trzy doby, każda kolejna doba wymaga uiszczenia kwoty w wysokości 350 złotych.
W przypadku konieczności dłuższego pobytu na Oddziale Detoksykacji, koszt dzienny leczenia wynosi 250 złotych.

Separator IV

NASZE DOŚWIADCZENIE I KOMPETENCJE

W ramach posiadanych kompetencji udzielamy świadczeń w zakresie:

detoks alkoholowy (detoks poalkoholowy)
detoks narkotykowy (detoks ponarkotykowy)
detoks lekowy (detoks polekowy)
detoks z benzodiazepin

Odtruwanie organizmu ze wszelkich substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy, narkotyków, alkoholu oraz leków.

W ramach pobytu oferujemy:

– konsultacje lekarza specjalisty,
– indywidualnie dobrane leczenie detoksykacyjne,
– całodobową opiekę pielęgniarską,
– wsparcie terapeuty uzależnień,
– kameralne warunki pobytu,
– zakwaterowanie w pokojach 1 osobowych i 2 osobowych z TV,
– domowe posiłki przygotowywane na miejscu przez Naszego kucharza,
– WiFi.

Separator IV

W naszej Klinice w trakcie udzielanych świadczeń w ramach Oddziału Detoksykacji, otrzymacie Państwo również wsparcie terapeutów, którzy pomogą Wam poradzić sobie z niepokojącymi myślami i złym samopoczuciem.

Dzięki profesjonalnej kadrze medycznej skutecznie pomagamy Naszym Pacjentom w bezpieczny i łagodny sposób przerwać ciąg przyjmowania alkoholu i/lub innych substancji psychoaktywnych, w tym leków.

Trzeba zaznaczyć, że zakończenie procesu detoksykacji nie jest tożsame z wyleczeniem z uzależnienia, dlatego też w przypadku zainteresowania proponujemy kontynuacje leczenie:

– w prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień, w którym prowadzimy 2 – 4 tygodniową terapię,
– w ramach świadczeń gwarantowanych przez NFZ: terapię w Oddziale Dziennym lub w Poradni Leczenia Uzależnień.

Próba samodzielnego odstawienia substancji uzależniających często bywa trudna i nieskuteczna. Bez odpowiedniej interwencji medycznej może być ona również groźna dla zdrowia i życia.
Nagłe odstawienie przyjmowanych przez dłuższy czas używek może prowadzić do wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości związanych z występowaniem zespołu abstynencyjnego, m.in. drżenie ciała, niepokój, złe samopoczucie, zaburzenia chodu i równowagi, nadmierne pocenie, nudności i wymioty, podwyższone ciśnienie tętnicze, przyspieszone tętno, bóle mięśni i stawów. Może dochodzić również do uszkodzenia ważnych narządów wewnętrznych tj. wątroba i nerki.
Do groźnych powikłań związanych z nagłym odstawieniem substancji uzależniających należą min. napady padaczkowe oraz zaburzenia świadomości.
Dzięki stosowanemu przez Nas leczeniu pomagamy w usunięciu objawów zespołu abstynencyjnego oraz w zapobieganiu groźnym dla zdrowia i życia powikłaniom.


Nasza oferta skierowana jest zarówno dla osób, które wymagają szybkiej pomocy medycznej celem jak najszybszego powrotu do zdrowia, jak również dla osób które chcą się podjąć w bezpieczny, kontrolowany sposób oczyszczenia organizmu z substancji psychoaktywnych.


LECZENIE

Leczenie na Oddziale Detoksykacji (detoks) skierowane jest wyłącznie do osób chcących podjąć się leczenia w zakresie przywrócenia stanu zdrowia poprzez oczyszczenie organizmy z substancji chemicznych.

Posiadamy ponad czternastoletnie doświadczenie w Leczeniu i Terapii Uzależnień oraz Detoksykacji.

W naszej Klinice każdorazowo przed przystąpieniem do odtrucia (Detoksu) przeprowadzany jest wywiad medyczny, w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań, schorzeń, problemów zdrowotnych, które należy wziąć pod uwagę w trakcie czynności medycznych. W przypadku zaleceń lekarza prowadzącego, wykonujemy na rzecz Pacjenta wymagane stanem zdrowia badania laboratoryjne.

Przeprowadzana w naszym Oddziale detoksykacja polega na przerwanie ciągu alkoholowego, narkotykowego, lekowego (detoks poalkoholowy, detoks ponarkotykowy, detoks polekowy, benzodiazepiny), co jest niezbędnym warunkiem rozpoczęcia dalszej terapii leczenia uzależnienia. Jest to pierwszy, ważny krok w kierunku pokonania nałogu, tym samym przywrócenia zdrowia a czasem wręcz uratowania życia.
Prawidłowo przeprowadzony detoks powoduje, że nie tylko stan zdrowia fizycznego, ale i stan zdrowia psychicznego Pacjenta znacząco się polepsza dzięki czemu możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.
Choć detoksykacja (detoks) sama w sobie nie leczy uzależnienia, stwarza optymalne warunki do rozpoczęcia terapii.

Czas trwania oraz formę detoksykacji każdorazowo ustala lekarz i różni się ona w zależności od:

– zażywanej substancji,
– stopnia zatrucia organizmu,
– długości trwania ciągu,
– ogólnego stanu zdrowia Pacjenta, zarówno psychicznego jak i fizycznego.

W ramach oferty Oddziału Detoksykacji proponujemy Państwu opiekę lekarza internisty, wsparcie lekarza psychiatry i certyfikowanych terapeutów oraz całodobową opiekę pielęgniarską zapewniającą bezpieczeństwo i skuteczność prowadzonego odtrucia. Zapewniamy pełną anonimowość, komfortowe warunki pobytu, zakwaterowanie w pokoju maksymalnie dwu osobowym.

Wyżywienie w Oddziale Detoks Warszawa – Piaseczno składa się z trzech posiłków. Każdorazowo na życzenie Pacjenta przygotowujemy napoje (ciepłe i zimne) oraz dodatkowe posiłki. Posiłki podawane są z uwzględnieniem stanu zdrowia Pacjenta, jego potrzeb jak i jego możliwości wynikających ze stanu zdrowia Pacjenta, włącznie z podawaniem posiłków do łóżka.

W trakcie odtrucia podawane są w formie kroplówek preparaty i leki, dzięki którym redukowane są lub całkowicie likwidowane przykre objawy zespołu odstawiennego, a organizm regeneruje się, uzupełnia brakujące płyny, minerały, witaminy i mikroelementy oraz wzmacnia działanie narządów wewnętrznych.
W trakcie detoksykacji organizmu, każdy leka w tym kroplówki, aby odniosły efekt, muszą być podawane powoli, przy stałym monitorowaniu ciśnienia krwi i bilansu wodnego zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Wszyscy Pacjenci, którzy w ramach świadczeń Oddziału Detoksykacji zdecydują się na leczenie w naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień (4 tygodniowy Program Leczenia Uzależnień Warszawa), uiszczają opłatę jedynie za czynności medyczne wynikające z oferty Ośrodku Leczenia Uzależnień Medica.

Ośrodek Detoksykacji Warszawa 24h

ul. Świętojańska 4
05-500 Piaseczno
nr tel. 535 00 80 20 (rejestracja 24h)

Nasza rejonizacja obejmuje całą Polskę w tym:

Detoks Warszawa i okolice

Detoks Warszawa Wola

Detoks Warszawa Mokotów

Detoks Warszawa Ursynów

Detoks Warszawa Śródmieście

Detoks Magdalenka

Separator IV

WARTO WIEDZIEĆ

Najczęściej zadawane pytania.

 1. Co to jest detoks?
 2. Na czym polega detoks alkoholowy, detoks narkotykowy, czy też detoks lekowy?
 3. Czy detoksykacja boli?
 4. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki detoksykacji?
 5. Ile kosztuje odtrucie alkoholowe?
 6. Kiedy do szpitala, a kiedy do prywatnego Oddziału Detoksykacji?
 7. Jak przebiega detoks z leków (detoks lekowy)?
 8. Jak przebiega detoks z narkotyków (detoks narkotykowy)?
 9. jak przebiega detoks od alkoholu (detoks alkoholowy)?

Separator IV

SŁOWNIK POJĘĆ LECZENIA UZALEŻNIEŃ

Odtrucie Alkoholowe Warszawa

Odtrucie alkoholowe jest jednym z elementów procesów leczenia AZA – Alkoholowy Zespół Abstynencyjny. Proces ten potocznie nazywany jest również detoksem lub detoksykacją alkoholową (w przypadku leków – detoksem polekowym, w przypadku narkotyków – detoksem ponarkotykowym). Występuje on u osób uzależnionych od alkoholu, po ciągach picia, zazwyczaj w kilka do kilkunastu godzin po zaprzestaniu spożywania alkoholu.

Podczas detoksykacji zespół składający się z pielęgniarki i lekarza psychiatry usuwa z organizmu toksyn, które są wynikają z zatrucia alkoholem i usuwa zmiany metabolizmu w ciągu alkoholowym, a także wyrównuje zaburzenia wodno elektrolitowych, poziomu jonów sodu, potasu, magnezu.

Ważne jest też pozbycie się bądź złagodzenie abstynencyjnych objawów w zdrowiu psychicznych i somatycznych. W tym procesie dużą rolę odgrywa wsparcie terapeuty leczenia uzależnień. Kolejnym celem jest leczenie schorzeń wywołanych, zaostrzonych przez alkoholizm, a także zapobieganie lub łagodzenie powikłań głównie padaczki alkoholowej i majaczenia alkoholowego.

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy (detoks poalkoholowy) obejmuje działania dwutorowe:

 1. uzupełnia niedobory płynów i elektrolitów w organizmie, dostarcza choremu niezbędne witaminy (między innymi z grupy B) i mikroelementy wypłukane przez alkohol,
 2. łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego: lęk, drżenie, omamy czy zaburzenia świadomości. Jest to pierwsza część procesu zdrowienia.

Równie istotna jest obecność terapeutów terapii uzależnień i psychologów, dlatego warto wybierać ośrodki typu Detoks 24h, czy też zgodne z lokalizacją Detoks Warszawa – Piaseczno, które w ramach swoich kompetencji udzielają również wsparcie wskazanych specjalistów. Uzależnienie to bowiem choroba i ciała, i duszy – a zatem dopiero połączenie odpowiednio dobranej, bezpiecznej farmakoterapii oraz wsparcia psychologicznego pozwala wzbudzić w chorym motywację do leczenia.

Sama detoksykacja alkoholowa (odtrucie alkoholowe) trwa do kilku dni. Trzeźwienie to dla pacjenta  proces trudny i bolesny. Przy zastosowaniu odpowiednich leków uśmierzających przykre objawy zespołu abstynencyjnego może jednak stać się możliwie najmniej uciążliwy.

Detoks lekowy (detoks polekowy)

Metoda ta jest stosowana wówczas, kiedy Pacjent nie potrafi samodzielnie odstawić leku / leków, od którego jest uzależniony. Oczyszczenie organizmu ze szkodliwego środka jest pierwszym etapem na drodze do wyzdrowienia. Dlaczego? Dlatego, że osoba uzależniona w miarę przyjmowania leków coraz bardziej pogarsza stan swojego zdrowia, a w efekcie doprowadza do zatrucia organizmu.

Detoksykacja lekowa pozwala po pierwsze odzyskać utracone w trakcie przyjmowania leków siły;  po drugie – dzięki obecności psychologów i psychoterapeutów – zmobilizować do dalszego leczenia. Jej cel jest zatem taki sam, jak w przypadku odtruwania z innych substancji- narkotyków bądź alkoholu: dać szansę Pacjentowi na zdrowienie.

Czemu służy detoksykacja i dlaczego jest potrzebna?

Po odstawieniu substancji psychoaktywnej pojawia się u Pacjenta zespół odstawienny zwany inaczej abstynencyjnym, w którym może wystąpić szereg bolesnych i trudnych do zniesienia dla uzależnionego objawów.

Jest to okres niezwykle niebezpieczny i nieprzyjemny. Dotyka przede wszystkim sfery fizycznej, ale przekłada się również na funkcjonowanie psychiczne danej osoby. Dlatego tak ważnym jest przeprowadzanie go w profesjonalnych warunkach, pod opieką zespołu lekarzy i psychologów, nie w warunkach domowych.

Nasz Zespół w Ośrodku Detoks Warszawa – Piaseczno prowadzi odtrucia w warunkach poszanowania godności Pacjenta z jednoczesnym zachowaniem procedur medycznych. Podczas całego procesu  Pacjent znajduje się pod opieką lekarską, pielęgniarską i psychologiczną. Przed detoksykacją zostaje zaś gruntownie przebadany – w tym, przeprowadza się z nim szczegółowy wywiad, mający na celu eliminację ewentualnego ryzyka powikłań związanych z nagłym odstawieniem leku. Dzięki temu, znając faktyczny stan zdrowia Pacjenta, przebyte choroby czy inne problemy zdrowotne – poza uzależnieniem – mamy możliwość zapobiec ewentualnym późniejszym komplikacjom.

Detoks narkotykowy (detoks ponarkotykowy)

Wyjście z uzależnienia zaczyna się od detoksykacji – jest to pierwszy etap drogi do zdrowienia. Detoksykacja narkotykowa to odtrucie organizmu po dłuższym okresie zażywania substancji psychoaktywnej.

Detoksykację należy przeprowadzać przy wsparciu opieki medycznej. W momencie gwałtownego odstawienia środka, od którego uzależniony jest chory, pojawia się bowiem zespół abstynencyjny. Zespół ten składa się z szeregu charakterystycznych przykrych dla pacjenta objawów, które dotykają nie tylko sfery fizycznej, ale także psychicznej osoby uzależnionej.

Wśród najczęściej pojawiających się są: drżenie rąk, pocenie się, wzrost ciśnienia tętniczego,  mdłości, nudności, kłopoty z przewodem pokarmowym, różnego rodzaju bóle somatyczne. Pacjenci po odstawieniu narkotyku bardzo często cierpią też na bezsenność, omamy wzrokowe i słuchowe; nierzadko doświadczają stanów lękowych, depresji, czasem nawet mają myśli samobójcze.

Z tego powodu odradza się prowadzenie odtruwania narkotykowego we własnym zakresie (np.  w domu). Jest to narażanie osoby uzależnionej na niepotrzebne ryzyko.

Oprócz opieki medycznej, która jest więc konieczna – by zmniejszyć dyskomfort pacjenta i zapewnić mu bezpieczeństwo – bardzo istotnym elementem procesu odtruwania jest także kontakt z psychologiem.

Opieka terapeutyczna już na tym etapie pomaga budować alternatywną wizję rzeczywistości – takiej, w której substancja psychoaktywna nie odgrywa już centralnej roli.  Co więcej – osoba czerpiąca wsparcie od doświadczonych specjalistów od samego początku procesu zdrowienia, czyli już na etapie detoksykacji narkotykowej, ma znacznie większe szanse uwolnić się od nałogu, aniżeli ktoś pozostawiony sam sobie. Psycholog ma sprawić, by osoba chora poczuła się pewniej i by jej motywacja do leczenia – pomimo trudności i przykrych dolegliwości etapu odtruwania – nie zmalała.

Jednocześnie detoks narkotykowy pozwala Pacjentowi zregenerować siły, które będą mu potrzebne w dalszym procesie leczenia, a tym samym zdrowienia. Dzięki oczyszczeniu z toksycznych substancji organizm będzie mógł zmobilizować się do dalszej pracy. Po detoksykacji powinna bowiem nastąpić psychoterapia uzależnienia.

Separator IV

REJONIZACJA ŚWIADCZEŃ

Nasze świadczenia dedykowane są Pacjentom w całej Polsce i osobom przebywającym zagranicą kraju.

W szczególności swoim zasięgiem świadczeń obejmujemy:

Detoks Warszawa i okolice, Detoks Warszawa Wola, Detoks Warszawa Mokotów, Detoks Warszawa Ursynów, Detoks Warszawa Śródmieście, Detoks Warszawa Żoliborz, Detoks Warszawa Ochota, Detoks Warszawa Bemowo, Detoks Warszawa Wilanów, Detoks Warszawa Ursus, Detoks Warszawa Włochy, Detoks Warszawa Bielany, Detoks Warszawa Wawer, Detoks Praga Południe, Detoks Praga Północ, Detoks Warszawa Targówek, Detoks Warszawa Rembertów, Detoks Warszawa Wesoła, Detoks Warszawa Białołęka, Detoks Magdalenka, Detoks Grójec, Detoks Tarczyn, Detoks Konstancin Jeziorna, Detoks Góra Kalwaria.

DETOKS WARSZAWA 24h